Viena no lielākajām komercbankām Latvijā

Rietumu Banka ir viena no lielākajām komercbankām Latvijā. Tā tika dibināta 1992. gada 14. maijā, un koncentrējas uz lielu uzņēmumu, kā arī turīgu ģimeņu apkalpošanu, piedāvājot personalizētus finanšu risinājumus. Rietumu Bankas galvenais birojs atrodas modernajā biroju kompleksā Skanstes apkaimē. Rietumu Banka ir viens no vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā, un banka izceļas ar mūsdienīgu pieeju biznesam un spēju ar jaunākajiem risinājumiem piesaistīt visdažādākos klientus, lai gan, kā citas bagātākās privātbankas Latvijā, tā koncentrējas tieši uz NVS valstu klientiem.

Rietumu Bankai ir maz bankomātu, taču tai ir līgums ar SEB, kas ļauj ar RB maksājumu kartēm izņemt naudu no šīs bankas bankomātiem ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi ir SEB klientiem.

Rietumu bankas piedāvātie pakalpojumi

Rietumu banka piedāvā “komercbanku standartu” jeb ieguldījumus, maksājumu kartes, norēķinu kontus, internetbanku, kā arī citas lietas. Jāmin, ka banka specializējas noguldījumu fondos, un tajā bieži veic noguldījumus uzturēšanās atļaujas saņemšanai bankā.

Starp pakalpojumiem īpaši jāatzīmē sekojošie:

  • Maksājumu un norēķinu konti vairākās valūtās;
  • Attālinātā vadība (droša internetbankas izmantošana jebkurā pasaules malā);
  • Korporatīvās plānošanas pakalpojumi – konsultācijas finanšu, nodokļu un korporatīvo tiesību jautājumos;
  • Ieguldījuma fondi, depozīti – daudzos ieguldījumu fondos ienesīgums procentos ir divciparu skaitlis;
  • Maksājumu kartes – MasterCard un VISA kartes, kā arī kartes ar konsjerža servisu World Elite Concierge, kas ļauj jums izmantot personīgo asistentu, kurš jums palīdzēs plānot ceļojumus, rezervēt biļetes, utt;
  • Kredīti – banka piedāvā gan standarta kredītus, gan overdraftu, gan apgrozāmo līdzekļu kredītu;
  • Tāpat banka piedāvā arī brokeru servisu Rietumu Trading, kuru varat izmantot, lai tirgotos ar akcijām;
  • E-Komercijas risinājumi – maksājumu veidu apstrāde, kā arī nestandarta risinājumi un īpašie piedāvājumi “stārtapiem”.

Par Rietumu banku

Bankas galvenie akcionāri ir Boswell (International) Consulting Limited, kā arī privātpersonas Leonīds Esterkins un Arkādijs Suharenko. Leonīds Esterkins ir viens no bankas idejiskajiem autoriem. Tās prezidents ir Aleksandrs Pankovs. Rietumu Banka ir viena no pirmajām bankām, kas piedāvāja vairākus risinājumus saviem klientiem, piemēram, iPhone aplikāciju, attālināto apkalpošanu, kā arī citus pakalpojumus. Īpaši interesanti ir tas, ka bankas mājaslapa pieejama arī ķīniešu valodā, kas, šķiet, nav nevienai citai Latvijas bankai.

Starp citu, bankai ir ļoti interesanta vēsture – vai drīzāk, veids, kā to pasniedz banka savā mājaslapā. Svarīgākie gada skaitļi bankai mijas ar svarīgākajiem – vai interesantākajiem – notikumiem tajos gados gan pasaulē, gan Latvijā, tādējādi radot iespaidu, ka Rietumu Bankas darbība ir cieši saistīta ar pasauli un Latviju, kas, protams, ir taisnība, jo mūsdienās mēs visi esam atkarīgi no notikumiem šeit un citur.

Rietumu bankas oficiālā mājas lapa.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *